.

Mesto, ktoré vo vás zanechá fascinujúcu spomienku a neodolateľne vás láka vrátiť sa tam.

Boli sme tam pred týždňom, stále si prezeráme fotky a znova si vychutnávame čarovnú atmosféru: preplnené námestie, skryté prázdne uličky, plavbu vaporettom, oddych pri káve, fantastickú zmrzlinu s krásnym „pozadím“.

Naša 5 dňová cesta mala však presný cieľ. Tí, ktorí sledujete blog, viete, že je preplnený fotkami. Tentokát fotky majú čosi navyše…

Lu&Fede

Lu a Fede sú vysokoškoláci. S Lu sa poznám už niekoľko rokov (je jedným z najlepších kámarátov môjho syna). Je to skvelý študent a krásny chalan . Keď som mu navrhla fotenie v Benátkach hneď s tým súhlasil. Výber „foto“ partnerky som nechala na neho. Momentálne je single a tak na fotenie zavolal priateľku z detstva – Fede.

Trochu sme sa báli ako zvládnu „prítulné“ zábery, ale po počiatočnom smiechu našli vzájomnú harmóniu. Ako skutoční profesionáli.

Fotografický maratón

Bol to náročný 4-dňový vytrvalostný výkon. S našimi modelmi sme boli dohodnutí na nedeľu a pondelok. Dva dni predtým sme si prešli všetky miesta, na ktorých sme chceli fotiť, aby sme zistili kedy je tam najlepšie svetlo. Benátske uličky sú totiž tak úzke, že ak tam prídete v nesprávnu hodinu, fotíte takmer v úplnej tme. Mali sme presný časový plán a veľa presunov.

Modelov som upozornila, aby si doniesli pohodlné botasky. Presuny z miesta na miesto museli byť rýchle. Okrem ťažkej brašne s foťákmi a objektívmi sme mali aj ťažký ruksak s oblečením a topánkami na fotenie. Priznávam sa, že mi trvalo skoro týždeň kým som sa dostala z únavy. Neviem koľko kilometrov sme nabehali, ale doniesli sme si domov takmer 3000 fotiek!

 

Lido di Venezia

Keď píšem o Benátkach, vždy odporúčam ubytovať sa  priamo v meste. Ale tentokrát sme sa ubytovali na neďalekom ostrove Lido. Mali sme veľa batožiny (hlavne ťažké technické vybavenie na fotenie) a potrebovali sme mať auto blízko pri ubytovaní. Trajektom sme sa odviezli na ostrov a auto zaparkovali pár metrov od domu. Bolo to celkom pohodlné riešenie. Z Lida na San Marco je to len 15 minút cesty vaporettom.

 

Skoré ráno

Čarovné ticho, šum mora, čajky, vy a Benátky.
Začínali sme fotiť už o 6tej, takže skoré ranné vstávanie patrilo do „maratónskeho“ programu. Ráno v Benátkach je nezabudnuteľný zážitok. Prechádzate sa prázdnymi ulicami, na San Marcu je len pár fotografov, vojenská hliadka a smetiari s klasickými prútenými metlami.

 

Prvým záberom sme venovali skoro dve hodiny. Potom nasledovala asi hodinová pauza aby sa slnko dostalo na naše druhé stanovište. Táto pauza padla vhod, vyplnili sme ju raňajkami a o 9tej sme vyrazili do uličiek.

Skryté uličky

Benátky sú fascinujúcim bludiskom. Stratíte sa v ňom behom pár minút. Žiaden strach, mesto nie je veľké, skôr či neskôr narazíte na more, otočíte sa a môžete blúdiť ďalej. Objavíte pritom zaujímavé zákutia, ale aj ošarpané štvrte. My sme vedeli kde chceme fotiť. Vybrali sme pre nás tie najkrajšie miesta.

Benátky ako na dlani

Malinký ostrov San Giorgio je miesto, z ktorého máte Benátky ako na dlani. Pár minút plavby vaporettom vám otvorí úžasnú scenériu. San Marco sa Vám bude zdať na dosah ruky.

Počas fotenia nastali aj milé situácie (všimnite si na strednej fotke pohľad dvoch pánov na Fede), Lu pridal foteniu svoj neudržateľný humor a našli sme si čas aj na skvelú zmrzlinu v mojej obľúbenej uličke so šikmou vežou.

 

Fascinujúca atmosféra mesta, v ktorom sme boli už veľakrát, nás vie stále očariť. Aj vy patríte medzi milovníkov Benátok? Môžeme sa tam stretnúť a odfotiť Vás.
Od 17. júla sa budeme na Vás tešiť >> viac info

Majte sa krásne

Renáta

Komentáre