Jedno z najkrajších stredovekých mestečiek v Taliansku sa nachádza v regióne Romagna medzi Florenciou, Bolognou a Ravennou.

Nad mestečkom dominujú pevnosť La Rocca Manfrediana (rok 1310) a veža La  Torre dell´Orologio (1290).

Somárska ulica – Via Degli Asini

 

Je najfotografovanejšou časťou mestečka. V minulosti slúžila na prepravu vápenca, ktorý sa ťažil v okolitých kopcoch a prevážal na vozíkoch ťahaných somármi, preto ten názov. Na prízemí so vstupom z ulice boli maštale a nad nimi príbytky. Maštale sa po storočiach zmenili na obchodíky, kancelárie, ambulancie.

 

Zažiť stredovek na vlastnej koži

 

Každý rok, začiatkom júna, mestečko organizuje dvojdňové stredoveké slávnosti. Vstúpite bránou času a ocitnete sa v uličkách, kde rozvoniava pečená divina, varené víno, pivo, čerstvý chlieb, rôzne bylinky a koreniny. Domáci sú oblečení v dobových kostýmoch, reštaurácie sa premenia na stredoveké hostince, uličky sa zaplnia muzikantmi, tanečnicami, rytiermi a potom prídu na rad ONI… stredovekí bubeníci – TAMBURI MEDIOEVALI DI BRISIGHELLA 

 

Strhujúci pochod bubeníkov zastaví čas.

 

Silný, ohromujúci zvuk naplní ulice. Po chvíli si uvedomíte tlkot vášho srdca ako bije v rytme bubnov a budete mať pocit, že všetky vaše bunky sa rozkmitali v uchvacujúcom rytme.

Je to silný zážitok. Už rozumiem prečo v minulosti vo vojnách používali bubny tesne pred útokom. Ich zvuk má silný efekt: prestanete vnímať strach, čas a priestor, telo zaplaví neznáma energia a vy sa cítite nepremožiteľný.

Ak máte facebook pozrite si video: tamburimedioevalibrisighella

Večer sa mestečko ponorí do podmanivého svetla fakieľ. Pouliční umelci spríjemňujú živú atmosféru, veštice vám predpovedia tú najkrajšiu budúcnosť, čarodejnice vám pripravia účinný elixír lásky, skvelé jedlo a víno sa vám ponúka na každom kroku. Rozprávková noc skončí až na svitaní.

 

 

 

 

Komentáre