V marci pred niekoľkými rokmi napadli na Etne 3m snehu!  Možno neviete, že je tam lyžiarske stredisko. Lyžovačka na Sicílii a niekedy aj s ohnivými efektami! Keď sopka odfukuje, celé Taliansko sleduje tú výnimočnú krásu. Vedci tvrdia, že je oveľa spoľahlivejšia ako Vezuv – ten je ticho už skoro 2000 rokov, jeho výbuch by bol katastrofálny.

Úpätie Etny je veľmi úrodné. Fantastická pôda, na ktorej vyrastie všetko. Nekonečné sady pomarančovníkov, olivovníkov a citrónovníkov. Pomaranče s krvavo červenou dužinou sú tie najvzácnejšie. Úžasná vôňa citrusových kvetov.

Asi najkrajší pohľad na Etnu je z mestečka Taormina.

Nad mestom je pozostatok gréckeho amfiteátra a pohľad z neho vám doslova vyrazí dych. Nádhera je neopísateľná. Zostanete stáť v nemom úžase. Najkrajšiu atmosféru zažijete pri západe slnka. Presne ako to vystihuje táto fotka.

ETNA

Ak by ste si chceli pochutnať na slávnom sicílskom koláči CANNOLO SICILIANO, tak si nájdite malú cukráreň  Laboratorio Pasticceria Roberto, Via Calapitrulli, 9. Taormina.

cannoli siciliani

Chrumkavá trubička plnená jemným tvarohom z ovčieho mlieka s čokoládovými perličkami a citrusovou kôrou. Ak si k tomu dáte aj pohár sladkého ľadoveho vína (passito di Panteleria)  …  možno sediac na schodíkoch amfiteátra s pohľadom na Etnu, tak si poviete, že ste už v raji.

Renáta

PS: Láka vás slnečné Taliansko? Snívate už o budúcej dovolenke? Tak nahliadnite do cestovateľského eBooku Od Benátok po Assisi

 

Komentáre